100 Jezior #GRVL
to twoja gravelowa bajka...
 

O nas

Od zawsze obecny w życiu sport w różnych postaciach w końcu pchnął zwykłego człowieka w stronę kolarstwa długodystansowego, nigdy bym się nawet nie założył...  Niczym walec po masie bitumicznej, przejechał się po świadomości granicznej, tłocząc w komórki  synaptyczne sygnały przejścia napędu analogiczne. Tak zaczęła się ta wakacyjna przygoda on już nie był młody koza zaś wciąż młoda. Tak też właśnie narodził się pierwszy baranek i  końcu drugi  już docelowy  - gravel.

Ciężko nie doszukiwać się w tym wszystkim  liryki, gdy na 300 km mijasz pozdrawiającą się miłym chrumkaniem świnkę, albo na 'przyleśnym'  odludziu polnym,  latającego sobie swobodnie byka.   
O krajobrazach już nie wspomnę, wiecie jak ciężko ich nie dostrzegać, nie plując sobie w brodę częstokroć siarczyście jaka szkoda, że nie mogę zostać tę chwile dłużej, choćby zatrzymać się, już nawet nie rozkładając kosza z ceratką i namiastką pikniku. 
Spokój leśnej nocy przy lekkim wietrze i subtelnie plusowej temperaturze bywa równie niepowtarzalny jak najbardziej twórcze i epickie miejsca jakie jesteśmy w stanie granicą swego umysłu zaplanować, bez roweru.  

Ciężko nie dopatrywać się w tym wszystkim poezji, która to właśnie nie widomo dlaczego, i po co w ogóle, czy ma sens, nie istnieje desygnatywnie a inspiruje, leczy zarazem umysły jak i wnętrza, napawa cię życiem... 

Ciężko też nie pokusić się o tę analogię - tym właśnie jest lub choć bywa Gravel... Nie sposób zestawić go z innym gatunkiem, pominąć,  zbagatelizować, choć jest zwyczajnym tworem wyobraźni, nie musi istnieć, a robi robotę jak mało który :)
Szosowcom na sen z powiek, a ludziom na ratunek <just smile>:)

Ciężko wskazywać kiedy w końcu ten 1000-siączek longiem przyjdzie, ale za to wciąż cele przed nami:-)  

A na konkretnej 'wyrpie' to wiadomo  już nawet samym wierszem ciśniesz:)


k

Nie tylko nad jeziorem...

wpadaj na inspirujące akcje pod znakiem #GRVL

Stwórz swoją stronę internetową lub sklep internetowy z Mozello.

Szybko, łatwo, bez programowania.

Zgłoś nadużycie Dowiedz się więcej